Märt Avandi täna “Laseris”: “Alkohoolik minus tõstab pead.”

Näitleja Märt Avandi otsustas lavale tuua paljude Eesti perede valupunkti – alkoholismi. Ja ta ei räägi mitte ärajoodud nägudega vanameestest, vaid n-ö funktsioneerivatest alkohoolikutest, kes igal (teisel) õhtul pudeli järgi haaravad. Lakkumine on normaalne ehkki iga neljas laps Eestis arvab, et nende vanemad joovad liiga palju.

Tänane “Laser” toob vaatajani eksklusiivsed lõigud Avandi stand-upist “40” ning heidab pilgu Avandi võitlusesse alkoholiga.

Kas ma olen nüüd alkohoolik?

“Proovidesse hilinemine, proovi saabumine pohmellis peaga. Neid asju on ikka palju olnud. See mind veel ei pidurdanud väga palju,” muheleb Avandi.

Nüüd, mil ta pole kolm aastat juba tilkagi võtnud, saab Avandi muidugi aru, et need olid häirekellad, mida oleks pidanud kuulda võtma.

“Muidugi on see häirekell kui su kohustused hakkavad kannatama ja tugevalt kannatama, siis järelikult ei ole sinuga hästi. Lihtne,” tunnistab Avandi tagantjärele.

Millal jumala eest tuleks juba reede, et saaks korgi pealt keerata?

“Veel hullem on kui sa seda reedet enam ei ootagi. Teed lihtsalt selle veini lahti, plõpsti. Milleks oodata, reede on alles nelja päeva pärast, aga mul on praegu ilge janu,” sõnab Avandi ja lisab:

“Põhjuse leiab alati. See ei ole probleem, see enesepettus käib murdosasekundiga, et leida põhjus, miks pudel avada.”

 

Väljavõte värskest “Laserist” teie ees! Eesti on koroonamaailma absoluutses tipus. Mis läks valesti? Kas süüdi on Tanel Kiik, Terviseamet või kogu Kaja Kallase valitsus? Või hoopis Eesti elanikud? Lisaks vestleme Endla näitleja Märt Avandiga avameelselt alkoholismist. Kas alkoholi liigtarbimine on keskealise Eesti mehe paratamatus? “Laser” teie ees teisipäeval kell 20:30. TV3 Eesti / TV3 Estonia

Posted by Telesaade Laser on Neljapäev, 4. november 2021

Kuidas aru saada, millal oled üle piiri läinud, sellest pikemalt juba täna õhtul kell 20:30 “Laseris”.