Investeerimine, see on imelihtne: tuleb lihtsalt teha oma rahaga õigeid otsuseid

Luminor Pensionsi riskijuht Anton Skvortsov tegi valiku allikatest, mis selgitavad, kuidas õigetel ja valedel otsustel vahet teha ja viimaseid vältida.

Tahaks alustada, aga ei tea kuidas

minuraha.ee – Finantsinspektsiooni tarbijaveeb, mis pakub väga palju materjale finantsteenuste kohta (k.a. investeerimine). Eriti hea just algajale, sest materjalid ei eelda eelnevaid valdkonna teadmisi.

Finantsaabits|Minuraha – Finantsinspektsiooni ja NASDAQ OMX Tallinna börsi koostöös ilmus 2011. aastal raamat “Finantsaabits. Rahaasjade korraldamise käsiraamat”. See räägib lihtsas keeles omarahaasjade juhtimise põhitõdesid: eelarve ja raha planeerimine, pangandusteenused, põhiline finantsmatemaatika, säästmine ja investeerimine, pension, laenud ja kindlustus. Väga hea materjal alustamiseks inimesele, kellel pole või on väga vähesed finantsteadmised.

Tahaks mõista, kuidas raha maailmas ringi käib

How The Economic Machine Works – USA miljardärist riskifondi juhi Ray Dalio poolt tehtud lihtne video, mis aitab vastata küsimusele „Kuidas majandus töötab?“. Video seletab näitlikult, mis on intress, defitsiit, krediit, ja mis põhjustab majandustsükleid.

Tahaks natuke börsile investeerida

Dividend Investor – Säästmine, investeerimine, finantsvabadus – Märten Kressi blogi, mis seletab ja toob praktilisi näiteid sellest, kuidas valida ja investeerida börsil kaubeldavatesse fondidesse (ETF).

Tahaks börsile investeerimist tõsisemalt võtta

Intelligentne investor” Benjamin Graham – raamat räägib väärtusinvesteerimisest ning õpetab looma pikaajalisi investeerimisstrateegiaid.

Aktsiamänguri pihtimus” Edwin Lefevre – kõigi aegade enim loetud ja soovitatud investeerimisraamat. Räägib ühe investori võitudest ja kaotustest ning aitab praktilise näite abiga õppida finantsturgude ja investeerimise kohta.

Tahaks iga päev rahamaailmaga kursis olla

Abnormalreturns.com – igapäevane linkide kogum, mis toob välja huvitavamad artiklid, analüüsid ja blogide püstitused finantsturgude kohta.