Loll pakend: krabisev kätepaberiümbris

Ühes teletoimetuses kätepaberit ikka kulub ja seni oleme ostnud paberit, mis reklaamib end äärmiselt keskkonnasõbralikult.  Olemas on tal Euroopa Liidu ökomärgis ja tehtud on ta täies ulatuses taaskasutuses olevast paberikiust. Ka pakend on ilusti pruuniks värvitud, mis reklaamifirmade värvisemiootikas tähendab vaid ühte: hästi keskkonnasõbralik ja looduslik toode. Seda suurem oli meie üllatus kui “Laseri” pakendiprügi lugu tehes tühjad pakendid sorteerimisjaama viisime. Tuleb välja, et seda krõbisevat kilepakendit ei olegi võimalik ümber töödelda.

Selgitab Ragn Sellsi kommunikatsioonijuht Rainer Pesti:

See pakkematerjal sarnaneb leivakoti materjalile, millele on samuti tihti peale kirjutatud LDPE , aga ümbertöötleja juures tehtud testid näitavad, et tegelikult on sisse segatud ka polüpropeeni, mis annab pakendile parema krõbiseva efekti.

Kuna meie krõbisemist kõige olulisemaks asjaks ei pea, siis vahetasime kättepaberi sellise vastu, mille pakendist ka miskit teha saab.

Rainer Pesti sõnul tuleb üha sagedamini ette, et toodetele või pakenditele on peale märgitud ühe konkreetse plasti märgis, kuid hilisemad testid näitavad, et nende valmistamiseks on lisatud ka teisi plaste.

Teeme siinkohal üleskutse tootjatele: ausa mängu huvides tuleks pakendile kirja panna, millest te selle karbi või kilekotikese tegelikult tegite.

PS. Ole hea, anna kommentaariumis märku, milline toode on oma totra pakendi või ajuvaba ülepakkimisega sulle silma jäänud.