Lugejad soovitavad: kust saab kõige paremaid vegan-burgereid?

Tänaõhtusest Laseri saatest näed, kas lihasõpradest poekülastajad suutsid vahet teha, milline kotlett on taimne ja milline meisterkoka segatud hakklihast.

Kuhu aga sammud seada, kui tahad proovida eriti head taimset burgerit?

Palusime soovitusi taimetoitlastelt.

Konkurentsitult enim hääli sai Veg Machine, mis Tallinnas asub Balti jaama turul ja Tartus Kaubamajas. Nende valikus on tõsine Beyond Meat kotletiga burger, mis väljanägemiselt ei erine kuidagi tavaburgerist, ning mängulisem rebitud bataadiga burger tõelisele taimetoidu-gurmaanile.

Teiseks tuli Ossu Burger (Tallinnas ja Tartus), mille valikus on koguni kaheksa erinevat vegan-burgerit, nii et on arusaadav, miks see meie küsitluses rohkelt hääli sai.

818 Street Food Kalamajas meelitab veganeid „Krispi“ tofu-burgeriga. Gurmaanid kiidavad ka restorani friikaid.

Balti jaama kõrval asuv kohvik „Rohe“ pakub mehhiko-päraste maitsenüanssidega hernevalgu-pihviga burgerit ka gluteenivaba kukliga.

Burger Boxi vegan-valikuks on krõbedate falafelipallide ja rohke värskega burks.

Tartus tasub Ossu ja Veg Machine’i kõrval sammud seada ka Illegaardi, Rakveres Grillersisse, Viljandis Villa Mariasse.

Taimetoidu austajate üldine seisukoht oli, et Beyond Meat burksiga ei saa eriti kuskil mööda panna, julgelt võib proovida ka Circle K ja Alexela burkse.

Kokku mainiti meie küsitluses ära 20 söögikohta. Tekib isegi küsimus, kes kõik need vegan-burgerid ära sööb, sest Eestis on taimetoitlasi 1-2% elanikkonnast.

Veg Machine’i üks asutajaid Maarja Laineviir: „Täitsa tavaline inimene, kes tahab lihtsalt vähendada liha osa oma menüüs. See on ideaalne võimalus seda teha, ilma et sa peaksid loobuma liha maitsest või tekstuurist.“

Ei maksa unustada, et lisaks keskkonnajalajäljele on lihatarbimisel ka eetiline jalajälg, sest loomade elukäik suurfarmides on tihti trööstitu.