21. kooli direktor Meelis Kond: “Ei kuku keegi kokku selle maskiga!”

Kui nädalavahetusel tehtud testidest oli positiivne umbes viiendik, siis koolides ja lasteades hakkab asi juba Maardu poole kippuma. Haridus- ja teadusminister Liina Kersna sõnul viimastel nädalatel haridusasutuste viiruskolded aina kasvavad ning nüüdseks on juba 36% kolletest pärit haridusasutustest. Aasta tagasi räägiti, et lastele viirus ei mõju ja koolides koldeid pole, nagu näha, see on olukord täna kardinaalselt teine. Kõige enam on tõusnud haigestumus just lasteaia- ja algklassilaste seas.

Mis toimub täna Tallinna koolides?

“Algklassid on praegu kontaktõppes ja väikesed eriklassid on samuti koolimajas.  Hajutame neid mööda maja, et nad ei ole kõik ühel korruse nagu neil tavaliselt koduklassid on. Suuremad õpilased on kõik distantsil videotundidena,” sõnab Südalinna Kooli I kooliastme õppealajuhataja Kerttu Mölder-Jevdokimov.

“Meil on algklassid majas, see on meil üle neljasaja õpilase. Ülejäänud on distantsil nagu kord ette näeb,” sõnab Tallinna 21. kooli direktor Meelis Kond.

“Suuremad on distantsõppel  ja väiksemad klassid on majas. Nad on esimesel ja teisel korrusel ja õpetajatele on antud võimalus kasutada ka teisi ruume – maja on suur ja tühi nii et vastavalt vajadusele hajutame,” kirjeldab tänast olukorda Arte Gümnaasiumi direktor Sirje Ebral.

21. kooli direktor Meelis Kond: “Ei kuku keegi kokku selle maskiga!”

Vastavalt Valitsuse korraldusele on siseruumides maskikandmisekohustus kehtinud Eestis nüüd juba mitu kuud. Lapsevanemate kaudu on Laseri toimetusse jõudnud aga info, et just kõige paremini selle maskikandmisega lood ei ole. Küsisime Tallinna koolijuhtidelt, kas nende koolis peavad õpetajad ja õpilased kandma maske.

“Absoluutselt! Kõigil on mask kohustuslik. Juba eelmise aasta lõpust kannavad kõik. Tallinn on varustanud õpilasi maskidega ja meie ise oleme varustanud õpetajad. Probleeme maskidega ei ole ja mingit vastuseisu minuni jõudnud ei ole,” on Ebral veendunud.

“Meil õpetajad kannavad juba septembrist maski. Kogu aeg. Kas meditsiiniline mask või mask ja visiir, kes kuidas soovib. Õpetajad on harjunud juba praeguseks ajaks, et mask peab siin kogu aeg peas olema, sekundit ka ei tohi ära võtta, ei õpetajate toas ega kuskil mujal,” sõnab Mölder-Jevdokimov.

“Meie majas olid kõik alates kuuendast klassist maskikandjad juba varasemast, see ei olnud meie jaoks midagi uut. Vahepeal tulid küll valitsuse vigurdused, et üldkohustus võeti maha, aga meie koolis ja Tallinna linnas jätkati selle nõudega, sest oli näha, et haiguskordaja tõuseb, mitte ei lähe alla,” märgib Kond ja lisab:

“Mingeid probleeme meil ei ole olnud. 1-2 vanemat püüdis siin oma põhimõtteid afišeerida, aga nii suures koolis meil küll mingeid probleeme pole olnud. Ei kuku keegi kokku selle maskiga.”

Kohvi ei jooda ja lapsi hätta ei jäeta

“Koosolekud on meil kõik videoteel juba mitmeid kuid ja õpetajate toas kohvijoomist ei toimu, samuti on aineõpetajad, kel kontakttunde pole, suunatud kodukontorisse,” sõnab Mölder-Jevdokimov.

Seda muret, et kodukontoris õpetajad õpilastele vähem tähelepanu pööraksid, ei ole.

“Praegu on ikkagi videotunnid meil. Erilise tähelepanu all on lõpuklassid, et seal oleks eksamiainetes 100% videotunnid. Vajadusel on olemas ka eripedagoogi konsultatsioonid neile, kel on suur mahajäämus või muud probleemid,” kirjeldab  21. kooli reegleid direktor Kond.

“Meil on kehtestatud distantsõppekord ja seal on määratud kohustuslik videotundide kord. Alati võib rohkem, aga vähem ei saa,” ütleb Ebral.

“Meil on regulaarsed videotunnid, mis kogu aeg toimuvad, et ei oleks lapsed üksinda õppima,” kinnitab ka Mölder-Jevdokimov.

Kuidas Sinu lapse koolis on? Kas õpetajad ja õpilased kannavad maski? Kas lapsed osalevad videotundides või peavad iseseisvalt hakkama saama?

PS. Mismoodi toimus distantsõpe aasta tagasi, mil hubasest kodukontorist sai paljude jaoks hullumaja eestuba, on võimalik meenutada “Laseri” möödunud kevadisest loost siin.