Kuidas lapsed arvutist eemale saada? Tuleb nendega kaasa mängida!

Kas te teate, mis asi on Fortnite? Kui te ei tea, siis teie laps, kellel voli juba iseseisvalt küberruumis konnata, teab. Üsna suure tõenäosusega on ta ka seda mänginud või mängib just praegu.

Koolilapsed mängivad, üliõpilased mängivad, isegi pereisad mängivad. Maailma populaarsemat mängu on mänginud viimase paari aasta jooksul üle 250 miljoni mängija ja keskmiselt mängitakse 10 tundi nädalas. Ajal, mil koolimajas või kontoris paljud käima ei pea, ilmselt rohkemgi. Fortnite’ist on saanud igapäevane kinnisidee miljonitele.

Ja miljoneid sellega ka teenitakse. 2019. a Fortnite’i maailmameistriks krooniti toona 16-aastane Kyle “Bugha” Giersdorf, kes kõndis turniirilt minema e-spordi ajaloo suurima auhinnaraha, kolme miljoni dollari võrra rikkamana.

Ja kuigi koroona tõmbas nii mulluse kui selle aasta maailmameistrivõistlustele kriipsu peale, siis põnevus pole sellest mängust kuskile kadunud.

Lapsi seega mängust eemale enam ei saa. Äkki peaks proovima nendega koos mängida? Miljonäriks ilmselt ei saa, aga üheskoos lastega põnevalt aega veeta küll.

Seekordne “Laser” võtab ühe tavalise pereisa Marguse ja paneb ta arvuti taha esimest korda elus Fortnite’i mängima. Selleks, et ta päris hätta ei jääks, õpetab teda selles virtuaalses maailmas vastaseid tapma tema enda poeg Marius.

“Mis sa põrandat tulistad, ega põrand su vastane pole,” pragab Marius alustuseks kohe isa kallal.

Kuidas pereisa Margus hakkama saab ning kas Fortnite’ist võiks saada uus isade-poegade kvaliteetaeg, näeb juba homme õhtul kell 20:30 TV3 saates “Laser”.