Tõuksijuhi päevik: Kas ma olen hull peast, et ta õue jätsin?

Väriseva südamega jätsin oma värske sähku reede õhtul maja ette ootama ja läksin magama. Enne muidugi lukustasin äpist, piilusin korduvalt aknast, kas on ikka alles ja veendusin viis korda: jah, ratas on lukus ja midagi temaga ei juhtu.

Kas lihtsalt võibki niisama õue jätta?

Jah! Äike on ehitatud mitu korda vastupidavamalt kui teised sarnased ning talle on sisse ehitatud vargusevastane süsteem. See toimib kui beebimonitor ja tagab sulle 24/7 ülevaate liikuri asukohast. Lisaks saad ostuga kaasa 1-aastase varguskindlustuse.

Aga kui vihma ja lund sajab?

Jah! Äikest on edukalt testitud ekstreemsetes ilmastikuoludes. Ta talub jäävihma ja paukuvat pakast. 3-4 päeva võid teda hoida pea ükskõik mis temperatuuri juures. Kui talvel aialipid juba pakases pauguvad ja õues rohkem kui viisteist kraadi külma, siis tasub ta sooja tuua. Palavat talub Äike 40 kraadi. Sauna seega ei tasu tassida, aga päikese käes ta ära ei sula. Akud käivad ära ja need saad tuppa laadima tuua. Liikuri võib seejuures õue jätta. Salajane lisaaku hoiab lukustus-ja jälgimissüsteemi töös. Kui aga soov Äikest pikemaks ajaks välja jätta, on kõige parem seda teha täis laetud akudega, temperatuuril +5°C kuni +30°C ning eelistatavalt kuivas ja varjulises kohas.

Süda ei anna rahu

Jah, ma tean, et ta on lukus. Jah, ma tean, et ta on kindlustatud. Aga ikkagi. Vähkrlen voodis ja muretsen. Viimaks tõusen püsti ja sean südamerahu saamiseks aknale igaks juhuks valvekaamera. Et mitte asjatult ööläbi seisvat tõuksi filmida, sean töösse kaamera liikumisanduri: kui keegi üritab ratast liigutada, hakkab kaamera 30 sekundiks salvestma. Siin mõned põnevamad hetked ööst.

22:02 naaber tuleb koju, heidab pilgu rattale, aga siseneb siiski majja. Tõuks seisab.

00:15 vastasmaja eest sõidab mööda auto. Tõuks seisab.

04:25 majast möödub kaubarong, Tõuks seisab.

06:15 postiljon saabub, kõnnib üle muru. Tõuks seisab.

06:30 ärkan üles, vaatan telefonist kaamerapilti. Tõuks seisab.

07:50 kõnnib mees majast mööda. Tõuks seisab.

8:12 Majaesine on tühi! Tõuksi pole!

Tõuks lahkus maja eest kell 8:11. Koos minuga. Minu suurepärane kaamerasüsteem vedas mind alt ja hakkas salvestama alles peale seda, kui olin Äikesega minema kihutanud. Äpist ratta avamine võttis kaks sekundit ja läinud ma olingi.

Jagamise rõõm

Ega keegi teine seda teha ei olekski saanud. Äikesega sõitmine on täiesti võimatu ilma seda äpist lubamata. See ei tähenda, et ratast sõprade ja perega jagada ei saa või ei tohi. Sarnaselt rendikatega on ka igal Äikesel oma kood, mis aitab ratta sinu telefoniga siduda. Kui rendikatel on kood juhtraua küljes, siis isiklikul sähkul on see passis, mida saad turvaliselt toas tähtsade paberite sahtlis hoida. Kui sõber kuskile ära eksib su rattaga, siis saad alati äpist järele vaadata, kus su ratas parasjagu on.

 

Tags: