Laser on TV3 eetris teisipäeviti kell 20:30. Saateid saad järele vaadata TVPlay keskkonnas allolevate linkide kaudu. Kõiki saate “Mida teha oma rahaga?” osasid saab järele vaadata siit.

6. hooaeg – 2022

 • 11. osa (19. aprill)
  Põsetubakas ehk tups ja milline peaks olema pommivarjend
  Tugeva nikotiinilaksu andev tups on populaarne päris noorte seas. Kuidas see kehale mõjub ja mis haigused tagajärjeks võivad olla? Uurime koos ellujäämisekpsert Erki Vaikrega, kuidas käituda õhuhäire korral ja külastame ühte väga erilist varjendit.
 • 10. osa (12. aprill)
  Discordis tüdrukute alastipiltide saatmine ja Rain Lõhmus krüptorahast
  Saada nude! Noorte hulgas levinud trend endast peikale paljaid pilte saata viib tüdrukud hiljem häbiposti… Laser infiltreerus salajasse kampa, kelle hobiks on noortelt neidudelt alasti piltide välja kauplemine, et siis nende abil tüdrukutega manipuleerida. Pankur Rain Lõhmus räägib oma omapärasest kogemusest krüptorahaga.
 • 9. OSA  (29. märts)
  Televägivald ja 13 uut eestimaalast.
  Keskmine laps näeb põhikooli lõpuks telekast pealt 8000 mõrva ja 18. eluaastaks 200 000 vägivallategu. Mis on selle mõju tervisele?
 • 8. OSA (22. märts)
  Prügikastist toidupäästmine ja Sheinist kahtlase kauba tellimine. 
  Eesti poodides jääb aastas müümata 22 miljoni euro väärtuses toitu. Kübeke sellest annetatakse Toidupangale, ülejäänud kõik lendab igal õhtul prügikasti. Valdav osa sellest toidust kõlbab aga veel mitu päeva süüa. Laser teeb tuuri pealinna prügikastides ja uurib, kes on need sajad täiesti tavalised eestlased, kes “konteinerigurmee” parimad palad nahka pistavad.
 • 7. OSA (15. märts)
  15 aastat pronksiööst – Nüüd saab toonane valitsusjuht Andrus Ansip lõpuks lahtiste kaartidega rääkida tollest saatuslikust ööst. Muuhulgas selgub Laseris, kes oli see tähtis KAPO töötaja, kes kriitilisel hetkel end täis jõi ning pildilt kadus ning miks me mitte kunagi ei näe neid pilte, kuidas pronkssõdurit teisaldati.
 • 6. OSA (8. märts)
  NAISTEPÄEVA ERI! – Miks “joogid autosse” on okei, aga naisministri laste sõidutamise keissi lahendame kohtus? Mitu korda sagedamini peaminister Kaja Kallase sõnavõtule vahele segatakse kui peaminister Jüri Ratase omale? Kuidas koroonaastal oli statistiliselt koduvägivalla juhtumeid vähem, aga tegelikult ei lubanud kodus istuvad mehed helistada ning surmajuhtumeid oli rekordarv. Kui võrdsed on Eestis naised meestega? Seda kõike arutame ülemaailmsel naistepäeval mitme tuntud Eesti naisega, ka president Kersti Kaljulaidiga.
 • 5. OSA (1. märts)
  Soolevähk & Siri – Soolevähk on jõukates riikides mittesuitsetajate seas esimene vähisurma põhjus. Üha rohkem haigestuvad noored naised ja mehed siin samas Eestis. Miks? Uurijad tõdevad, et hüppelise tõusu taga on riskifaktorite rohke esinemine – ülekaalulisus ja kehv toitumine. Lisaks panime proovile Apple-Google kõnetuvastusprogrammid.
 • 4. OSA (22. veebruar)
  Kunstküüned & Evelin Võigemast – Akrüülküüned, kunstküüned, geelküüned. Tunde kestvad iluprotseduurid. Küüned, mis kaetud kivikestega, maalingutega ja loomulikult rohkete kemikaalidega, mis kõik naiste tervisele põntsu panevad. Lisaks käisime külas Evelin Võigemastil, et uurida, millised on tema edusammud teel parema maailma poole.
 • 3. OSA (15. veebruar)
  Veipimine – Eesti koolilapsi on tabanud tõeline e-sigareti maania. E-suitsu peetakse popiks ja mõnusaks ja tundub, et selle popsimist isegi ei üritata enam varjata. Keelatud kauba saab laps mustalt turult kätte ülikergelt ja uued tooted on niivõrd salakavalad, et nende tarvitamist avastada on pea võimatu.
 • 2. OSA (8. veebruar)
  Yana Toom & flöödimäng – Kas oodata on kolmandat maailmasõda? Euroopa Parlamendi saadik Yana Toom annab vastuseid. Lisaks sülitame arbuusiseemneid, puhume küünlaid ning tõstame kirjaklambreid ühest hunnikust teise. Seda kõike selleks, et panna Marii uudse meetodi abil pillimängu õppima.
 • 1. OSA (1. veebruar)
  Vaktsiinivastased – Kuidas on võimalik, et ühest väiksest kohvikust sai alguse metsik protestiliikumine? Teeme selgeks, kes on vaktsiinivastaste liidrid Eestis ning kuidas nad oma järgijate pealt suuri summasid teenivad.

5. hooaeg – 2021

 • 14. OSA (7. detsember)
  CBD & kodumaine kraam – Miks on Eestis nii palju CBD-fänne ja millega täpsemalt äritsetakse? Lisaks proovime kõhu täis saada nii, et kogu kraam tuleb 100 kilomeetri raadiusest.
 • 13. OSA (30. november)
  Eestlaste DNA & Pannide ABC – Kes on tõupuhas eestlane? Lühidalt – 3% neandertaali, 8% vanu viiruseid, natuke alkoholi, saba, satelliidid ja heledad juuksed. Lisaks uurime, millist panni valida? Keraamiline, mustriline, naturaalselt tõrjuv või üliraske malmpann? Vaata, kuidas leida see õige.
 • 12. OSA (23. november)
  Pakendiuputus – Õudne pakendiuputus! Sorteeri või ära sorteeri, lood on halvasti igatahes ja uus prügitrahv koputab uksele. Tegelikult on aga lihtsad nipid, mida sa ise saad oma kodus ära teha, et pakendiprügi päriselt ka ringlusse satuks.
 • 11. OSA (16. november)
  Metaverse – Maailma suurimad tehnoloogiafirmad pingutavad praegu naba paigast ära, et sa tulevikus jumala eest kordagi “võrgust väljas” ei oleks ja enamiku oma ajast just nende virtuaalsel planeedil veedaksid. Mis asi on see salapärane metaverse, miks Zukerberg sellesse meeletult raha paigutab ja kas sellest ka mingi kasu tõuseb või oleme lihtsalt tulevikus täielikult Facebooki omad?
 • 10. OSA (9. november)
  Märt Avandi & Jevgeni Ossinovski – Näitleja Märt Avandi räägib avameelselt alkoholismist. Lisaks võtame ette koroonalaine statistika ja prognoosid koos Jevgeni Ossinovskiga.
 • 9. OSA (2. november)
  Long COVID – Südamerütmihäired, tohutu väsimus, kadunud maitsemeel ja tõsised neuroloogilised häired. Need on vaid mõned pikaaegsed COVIDi sümptomid, mis on paljude eestlaste jaoks juba aasta aega kestnud igapäevane õudus. Mis on pikk-COVID ja kuidas sellest pääseda?
 • 8. OSA (26. oktoober)
  Vägivald laste seas & isetehtud puhastusvahendid – Mis saab siis kui koolikius tungib klassiruumist tänavale? Kas ja kui palju julgevad inimesed sekkuda kui noored bussipeatuses sõimavad, mõnitavad? Mis saab siis kui ohvri kallal füüsiliseks minnakse? Laseri eksperiment uurib järele. Peale selle võtame ette Marii köögi ja vannitoa ning proovime järele, kuidas isetehtud puhastusvahendid tegelikult töötavad.
 • 7. OSA (19. oktoober)
  Läbipõlemine & LEGO – Kas läbipõlemine on uus keskeakriis, mille kõik peavad läbi tegema? Liisa Pulk, Sandra Vabarna ja Loore Aaslav-Kaasik räägivad, kuidas nemad totaalselt läbi põlesid ning mida nad peavad iga päev tegema selleks, et sellist õudust enam kunagi ei korduks. Lisaks avastame uue mooduse, kuidas igaüks oma elu LEGO klotsidega paremaks saab muuta.
 • 6. OSA (12. oktoober)
  Tulipunased jalgrattateed – Tallinn on enne valimisi suure hooga maalinud tänavatele kärtspunaseid jalgrattaradu, et näida rohelise ja hooliva linnana. Miks otsustas linn aga seejuures turvalisusele selja pöörata? Uurime välja, miks otsustasid ametnikud ekspertide kuulamise asemel hoopis nagu jumal juhatab tuhandeid liitreid värvi raisata.
 • 5. OSA (5. oktoober)
  Kõike metsast – Eestis pole kunagi kasvanud nii palju metsa kui praegu! On see tõsi? Kas peame siis üldse vähem raiuma? Või peame hoopis vähem kaitsma? Üllatuseks avastame, et see, mida seadus peab metsaks, ei ole seesama, mida me kõik tegelikult metsaks peame. Tuhlame arhiivides, uurime aerofotosid läbi aegade, kondame ekspertidega metsades ja küsime, kelle huvides peab metsa majandama ja mis saab siis kui mets otsa saab?
 • 4. OSA (28. september)
  Veidrad toidunipid – Banaanikoored peekoniks ja arbuusikoored moosiks?! Proovime järele, kas moodsad toidupäästmise retseptid päriselt ka süüa kõlbavad.
 • 3. OSA (21. september)
  Tahan katsejäneseks! – Ma tahan ennast ravimifirmale katsejäneseks anda! Ja oma lapse ka! Kui ma aga ütlen, et soovin oma lapse inimkatseks üles anda, siis see kõlab päris hirmsalt. Ja ausalt öeldes olin ma endas tugevalt pettunud vanemana, kui ma selle idee peale tulin. Kuidas ma julgen?! Kust ma tean, et see ohutu on? Marii Karell sukeldub ravimikatsete maailma ja uurib, kuidas ennast ja oma pere võimalikult efektiivselt teaduse heaks tööle panna.
 • 2. OSA (14. september)
  Elu presidendina – Kas president tohib käia aeroobikas? Millist nalja ta võib teha? Kui palju võib president jääda iseendaks ja kui palju peab tegema asju, mida temalt oodatakse? Võtame kokku Kersti Kaljulaidi viis aastat presidendina ja küsime: mis teeb ühest inimesest presidendi?
 • 1. OSA (7. september)
  Kihutamine pealinnas – Linnaisade poolt disainitud linn paneb autojuhid superkiiresti sõitma, mis seab ohtu lapsed, naised ja vanurid

4. hooaeg – 2021

 • 11. OSA (4. mai)
  COVIDiga haiglas – Mis juhtub kui satud koroonaga haiglasse? Tuleb välja, et head ravimit ei ole ja surmasuust pääsemine sõltub sinu enda varasemast käitumisest.
 • 10. OSA (27. aprill)
  Viiruse levik paneelmajades – Kas paneelmajades võib viiruse leviku põhjuseks olla olematud ventilatsioonisüsteemid?
 • 9. OSA (20. aprill)
  Prügisorteerimine – On selge, et prügi sorteerimisega on Eestis lood väga halvasti. Õnneks on meil olemas reaalsed lahendused, mis aitavad prügi vähendada ja seda vähest tekkivat prügi ka õigesti sorteerida.
 • 8. OSA (13. aprill)
  Õhk koolimajades – Lapsed on praegu küll distantsõppel, aga sellistesse koolimajadesse nad enam tagasi tulla ei saa, sest riik pole aasta jooksul ühe olulise probleemiga absoluutselt tegelenud.
 • 7. OSA (6. aprill)
  Postiteenus & Alkovabad joogid – Suletud poed ja kaubanduskeskused on tekitanud kullerfirmadele pakiuputuse. Näitame, kuidas sõbrale pakki saates see õigesti pakendada, et väärtuslik kraam kaotsi ei läheks ning tutvustame tuleviku postkasti. Lisaks sukeldume alkoholivabade jookide maailma ning näeme, et alkovaba õlu ei ole üldse maitsetu kollane vedelik.
 • 6. OSA (30. märts)
  TikTok – Eesti algkoolilapsed veedavad tunde TikTokis teisi inimesi kiusates, mõnitades ja neid roppustega üle külvates. Kuidas sai rõvedast voorimehe suupruugist täitsa tavaliste laste igapäev?
 • 5. OSA (23. märts)
  Koroonavaktsiinid – Võidujooks ajaga: kas enne nakatud või saad vaktsineeritud? Laser võtab ette koroonavaktsiinid ja uurib, mida need õigupoolest sisaldavad ning milline vaktsiin on parem – Pfizer, AstraZeneca või hoopis venelaste Sputnik
 • 4. OSA (16. märts)
  Kiirtestid & bambusest aluspesu – Teadlastel on olemas kiire, odav ja efektiivne võimalus koroonakriisist pääsemiseks, kuid valitsus ja Terviseamet põtkivad vastu ja ei taha asjaga tegeleda.
 • 3. OSA (9. märts)
  Maskiussid & miljonid tulbid – Kas korduvkasutatav mask ja hallitusseente lutsutamine käivad käsikäes? On aeg kantud maskid laborisse viia. Lisaks uurime, kust on pärit miljonid naistepäevaks Eestisse imporditud lilled ning millist kahju sellega keskkonnale tehakse. 
 • 2. OSA (2. märts)
  Toidulisandid – On väga vale arusaam, et toidulisandid aitavad immuunsüsteemi tugevdada. Heal juhul pole neist mingit tolku, halvemal juhul teevad need Sind aga hoopis haigeks.
 • 1. OSA (23. veebruar)
  Elu EKRE mullis – Erisaade! Kuidas tehnoloogia abil pandi suur osa Eestist uskuma, et keerulistele probleemidele on olemas lihtsad ja ainuõiged vastused.