Koroonaviiruse mõju: mitte keegi ei käi enam poes ja kõik tellitakse Internetist

Koroonaviiruse mõjul on inimesed hakanud Internetist nii meeletus koguses kaupu ostma, et pakiäris on toimunud plahvatus: iga päev liigub Eestis sadu tuhandeid pakke. Meie kui tarbijate jaoks on selle juures hea uudis see, et pakindus läheb veelgi mugavamaks. Kaubad jõuvad juba lähitulevikus koju nii, et me ise ei pea üldse poes käima ega kodus ka kullerit ootama.

“Pood on ikka see koht, kus ma käin tootega tutvumas ja pärast vaatan, mis mulle kõige rohkem sobib ja selle tellin Internetist ära,” kirjeldab IT-visionäär Taavi Kotka.

“Internetti on läinud inimesed, kes pole kunagi seda varem teinud. Mu vanemad, kes on üle 70-aasta vanad juba, nemad enne Internetist ei ostelnud, aga nüüd teevad seda täiesti vabalt,” sõnab Itella pakiveo äriüksuse juht Rauno Parras.

“Internetist on odavam osta ka,” lisab uudseid pakikaste tootva Parcelsea asutaja Indrek Jürgenson.

Eesti Panga andmetel kasvas möödunud aasta aprillis Eesti suurimatest internetikaubamajadest tehtud ostude käive iga päev vähemalt viiendiku võrra. Lõpuks tähendas see seda, et eriolukorra ajal tehti neist oste vähemalt 2 miljoni euro eest päevas. Sama juhtub tõenäoliselt selle aasta aprilliga.

Seekordses “Laseris” tutvustame mitut uut lahendust, mis teevad ühelt poolt tarbija elu mugavamaks ja teiselt poolt panevad küsima: kas seda ikka on vaja?

“Kui inimene hakkas lendama, siis ka mõeldi, et mida me sellega peale hakkame. Innovatsiooni ime ongi selles, et sa ei suuda kõike head ette näha, milleks ta võiks kasulik olla,” märgib Kotka.

Kuidas juba täna endale nutikas postkast hankida ja mismoodi tegelikult tuleb sõbrale pakki saates see ära pakkida, näeb pikemalt juba “Laseri” loost siit.