Kui enda tervisest vähegi hoolid, proovid selle retsepti järgi

2015. aastal viis Balti Keskkonnafoorum läbi põhjaliku uurimise, millised ohtlikud ained meid meie igapäevaelus ohustavad. Muuhulgas võeti vereproov 20 vabatahtlikult ja KÕIKIDE vabatahtlike verest leiti ohtlikuid aineid, mis kohe kindlasti meie organismis olema ei peaks!

Kuna huulte juures on palju veresooni, siis siitkaudu on ohtlikel ainetel otsetee vereringesse. Seetõttu on eriti oluline just huulemäärde koostis.

Balti Keskkonnafoorumi tabel verest leitud ohtlike ainetega võtab silmad kirjuks.

Kosmeetika kohta öeldakse, et määri endale peale ainult seda, mida julged ka sisse süüa. Poekosmeetika sisaldab liigagi tihti aineid, mis organismi sattuda ei tohiks. Ohtlike ainete vältimine kosmeetikas on oluline, sest need puutuvad vahetult kokku meie naha ja limaskestaga ning mõned koostisained võivad tungida läbi naha meie organismi.

Eriti ettevaatlik tasub olla kosmeetika kasutamisega lastel, sest neil on kehakaaluga võrreldes suurem nahapind, suurem hingamismaht ja kiirem ainevahetus. Ja nii jõuab nende kehasse rohkem toksilisi aineid kui täiskasvanu omasse.

Kõikidest ohtlikest ainetest vaba huulepalsam

Umbes 2 topsitäie ehk 13 grammi huulepalsami tegemiseks vajad (kõik vajaliku saad näiteks Relumee e-poest):

2g mesilasvaha – toidab nahka ja aitab huulepalsamil kiiremini taheneda

2g kakaovõi – kaitseb nahka päiikesepõletuse eest

3 g sheavõi – sisaldab rohkelt E-vitamiini, mis aitab nahal uueneda (ostes sheavõi mtü Mondolt annad oma panuse Ghana küla naisettevõtlusesse)

2 g viinamarjaseemne õli – imendub kiiresti ja kaitseb päikese eest

2 g magusamandli õli – naha pehmendaja, leevendab nahapõletikke

2 g kastoorõli e riitsinusõli – pehmendab ja niisutab

paar tilka maitseõli

  1. Kaalu kõik ained potti ja sulata väga nõrgal kuumusel, et vitamiinid säiliksid.
  2. Vala sulanud võie topsidesse ja lisa paar tilka maitseõli.
  3. Sega hambatikuga ja lase taheneda. Võie taheneb kiiresti, aga täpne aeg sõltub toa temperatuurist. Kui oled kannatamatu, siis võiks külmkappi tõsta:)

Kasuta huulepalsamina aga miks mitte ka kreemina;)

Retsept pärineb Örrekese õpitoast

 

Sheavõi ehk Aafrika naiste kuld. Selle tootmisega on aastasadu tegelenud just naised ning müügist saadud tuluga on naised saanud muuta oluliselt oma ja oma laste elukvaliteeti.Shea-või vähendab kortse ja kaitseb nahka ka kahjuliku päikesekiirguse eest.