Libisesid banaanikoorel? Klassika! Vaata, kas ja kuidas saaks neid veel ära kasutada!

Oled sa kunagi märganud, et poest banaani ostes on selle puuvilja kaaluklahvi number alati 1? Just nii, banaan on enim ostetud puuvili Eestis ja ka kogu Euroopas.

Banaani sööme ära kuid tihtilugu lähevad banaanikoored raisku.

Mis oleks, kui saaksime neid enne komposti hunnikusse viskamist maksimaalselt ära kasutada? Äkki isegi süüa?

Allpool on sulle mõned nipid, mis igas majapidamises kasuks tulevad!

Banaanikoortega kauniks!

Banaanikoored sisaldavad palju B6- ja B12-vitamiine, kaltsiumi ja magneesiumi. Ka koortes leiduv mangaan on nahale eriti hea, seetõttu on need ideaalsed valmistamaks koduseid looduslikke ilutooteid.

  • Banaanikoorest näomask – Hõõru banaanikoore sisemise poolega kokku kogu nägu ning lase selle toimida umbes 15 minutit. Tunned, kuidas näonahk tõmbab pingule ja väidetavalt peakski selline tegutsemisviis vähendama kortse ning kaotama tumedad silmaalused. Veel matistab see mask su näonahka ning muudab selle siledalt pehmeks.
  • Banaanikoorest juuksemask – Blenderda banaanikoored 1 toore munaga pastalaadseks seguks. Määri segu juuksejuurtele ning lase mõjuda 15-20 minutit. Seejärel loputa jaheda veega ja pese juukseid nagu tavaliselt.

Kui iluprotseduuridega ühele poole oled saanud, on aeg peokingad läikima lüüa! Ja mis muu abimees oleks selleks sobilik, kui mitte banaanikoor?

  • Banaanikoorest kingaviks – Sobib paremini eelkõige nahast saabaste läikima löömiseks. Hõõru banaanikoore sisemise poolega oma nahast jalanõusid ning näed koheselt, kui säravaks su jalavarjud taaskord muutuvad!

Oled kellaviietee armastaja? Sellisel juhul pole midagi paremat kui vitamiinirikas banaanikooretee!

Banaanikooretee. Nagu päris, eks?

  • Banaanikooretee – Lisa banaanikoored keevasse vette ning keeda umbes 10 minutit. Kalla läbi sõela tassi ning naudi tervise-boosti! Tõsi, maitselt meenutab veidikene pigem lahjat piparmündi teed, kuid üldjoontes täitsa joogikõlbulik.
  • Banaanikoorest väetis – Sellist vitamiinipommi vajavad lisaks sulle ka sinu aknalaual pesitsevad potitaimed. Selleks pane banaanikoored paariks päevaks vette seisma. Seejärel kalla vesi ilma koorteta kodus olevatele potitaimedele. Nõnda jõuavadki kõik banaanikoore head omadused ka su orhideedele.

Lase heal maitsta!

Banaanikoori on läbi aja tarvitatud mitmel viisil ning näiteks India elanikud söövad neid juba aastakümneid.

Banaanikoor pole mürgine, kuid toorelt maitseb veidi mõrult. Selle tõttu soovitatakse neid ennem sööma hakkamist kuumtöödelda, et banaanikoore magusust kätte saada.

Banaanikoort tasuks ennem söömist keeta – maitseb magusamini

Banaanikoorte söömist tasub proovida sedasi:

  • Prae või küpseta banaanikoori
  • Keeda neid vähemalt 10 minutit – kuumutamine pehmendab koort ning kuumutamisel eralduv taimehormoon etüleen muudab koored ka magusamaks.
  • Lisa banaanikoored smuuti sisse

Banaanikoore söömise positiivsed mõjud

Banaanikoore söömisel omandab meie organism sealt arvestatavas koguses kaaliumi, mis võib aidata kaasa vererõhu kontrolli all hoidmisele, kaitsta luude hõrenemise eest ning ühtlasi vähendada ka neerukivide tekke riski.

Toiduained, mis aitavad vererõhku alandada – ka banaanid

Samuti rikastavad need meie keha erinevate amonihapetega ning polüküllastumata rasvadega ning just viimased aitavad vähendada ka näiteks sapikivide teket.

Ka koortest saadavad kiudained aitavad hoida meie organismi normaalset veresuhkru taset stabiilsena ning tugevdavad oluliselt ka südame tervist.

Millega tasuks ettevaatlik olla?

Banaanide kasvatamisel kasutatakse erinevaid taimekaitsevahendeid ehk pestitsiide. Sestap tasuks võimalusel banaanikoor ennem sööma hakkamist esmalt pesta ning kuumtöödelda.

Julgemaks banaanikoorte söömiseks oleks targem valida just mahedalt kasvatatud banaanid, mida leiad ka Greenest.ee e-poest.

Loe ka siit, mis on odava banaani hinna taga ja miks tasuks eelistada just mahedalt kasvatatud banaane!

Allikad: