Mihkel Raud: ärgates on väga hea olla, aga kella kolmest kisub nukraks

Mihkel Raud käib Eestis iga päev tööl, kuid sõidab aeg-ajalt nädalavahetuseti 48 tunniks Ameerikasse, kus teda ootavad naine ja kaks last. Kuidas on võimalik, et peale pikka töönädalat ja väsitavat lendu üle ookeani, suudab ta oma pere jaoks ikkagi värske ja äge olla? Selgub, et tal on selleks olemas “vahvad abimehed”.

Hea uni on parim kingitus, mida teha endale ja oma lähedastele!

Kuidas olla värske, kui oled olnud pikalt magamata?

“Ma ikka magan lennukis. See on küll asi, mida peaks kuulma oma perearsti käest, aga põhimõtteliselt on ka täitsa päevasel ajal magama võimalik jääda. Isegi lennukis. Selleks on vahvad keemikud välja töötanud vahvad abimehed ja mina lükkan nende abimeestega end magama ja ma magan lennukis,” kirjeldab Mihkel Raud värskes taskuhäälingus “Mariiga õnnest”.

Unerohud – vahvad abimehed?

Need vahvad abimehed, millest Mihkel Raud räägib, on muidugi unerohud. Unerohud aga ei tule kunagi ilma kõrvaltoimeta. Unearst Heisl Vaheri sõnul mõjuvad unerohud nagu Zolpidem ja Zopiclone, mis Eestis valdavalt tavaelanikkonnas kasutusel on, pikas perioodis ajule laastavalt: need sõidavad nagu buldooseriga ajust üle.

Kõrvalmõjusid on tundnud ka Raud.

“Eestis müüdavate unerohtude häda on see, et mina tajun tema kohalolekut organismis veel terve järgmise päeva. Jutt sellest, kuidas on väga raske olla värske ja äge, on tõsi. Päeva esimene pool, kui ma ärkan kell pool viis, on mul väga hea olla, aga kuskil kella kolmest kisub nukraks. Ajavahe mõjutab ka ja olen väsinud, aga ma saan hakkama,” kirjeldab Raud ja lisab:

“Ma ei söö unerohtu kogu aeg, ma võtan kuus paar tabletti, kui ma lendan. Mu perearst kirjutab neid mulle. Ma eeldan, et ta teab, mida ta teeb.”

Mida Mihkel Raud saates veel Mariile pihtis ja mis on see üks teema, millest ka pole kindlasti nõus rääkima, kuuled siit: