4 viga, mida pakki saates kindlasti teha ei tohi

6. aprilli “Laseris” rääkisime, kuidas Eestis on tabanud täielik pakiuputus ja iga kuu liigub eri firmade pakiautomaatide vahendusel üle miljoni paki. Kuidas tagada, et su saadetis kiirelt ja ka tervelt ka saajani jõuab? Siin neli asja, mida tuleb kindlasti jälgida.

1. Vali õige teip!

Laseri toimetuses tegime meie selle vea, et kasutasime pakkimisel maalriteipi, mis parajasti meil toimetuses leidus. Tegelikult nii teha ei tohi. Nimelt ei ole paberist maalriteip sobiv lahendus, sest see ei saa tihti sellele seatud ülesannetega hakkama. See pole lihtsalt piisavalt vastupidav ega kleepuv, kuna on välja töötatud eelkõige selleks, et pärast värvitöid oleks nõrga liimiribaga teibi eemaldamine pinnalt võimalikult lihtne.

Pakkimiseks tuleb kasutada hoopis tugeva liimiribaga pakketeipi. (Siit saab!) Nii on kindel, et teibiga kinnitatud silt kaduma ei lähe ega karp poolel teel sõbrani lahti ei vaju. Lisaks on riskantne paberist teibi peale liimida automaadi poolt väljastatavat aadresskaarti, sest see ei jää sinna piisavalt tugevasti kinni.

2. Kasuta karpi!

Pakkimisel eelista alati karpi. Keskkonnasõbralike inimestena oleme meie tahtnud pakkimisel ära kasutada vanad paberkotid. Postifirmad aga soovitavad eelistada karpe. Väiksemate saadetiste puhul tuleb karpi panna ka hulgaliselt täitematerjali. Selleks sobivad vanad ajalehed  ja ka ära kortsutatud paberkotid suurepäraselt.

Karpi tuleb kasutada seetõttu, et just karbi puhul on kindel, et automaatne sorteerimisliin selle kiirelt õigesse kohta suunab. Ebamäärase kujuga pakk võib jääda mitmeks tunniks hiiglaslikule liinile rulluma, enne kuni mõni töötaja selle käsitsi õigesse kohta tõstab.

Mitu viga korraga: maalriteip ja paberkott ei sobi kumbki paki saatmiseks

3. Vedelikud veekindlaks!

Kui karbis on klaasist pudelites või purkides vedelikud, siis tasub need enne karpi panekut asetada veekindlasse ümbrisesse. Siin tuleb näiteks kilekott kasuks. Enne kilekotti pistmist tuleb veel kontrollida, et kaaned/korgid oleksid vastupidavad ja tugevalt kinni keeratud. Nii saab tagada, et juhul kui transpordi või sorteerimise käigus läheb smuutipudel või meepurk katki, siis ei ole pärast vähemalt teiste inimeste pakid smuutised.

4. Pakile andmed kirja!

Kuigi pakitautomaadid prindivad välja aadresskaardi, siis tasub karbile igaks juhuks alati ka saaja ja saatja andmed peale kirjutada. Täpselt nii nagu vanasti kirja saates. Ainuüksi Omniva tuvastab iga kuu kümneid pakke, kust saaja ja saatja informatsiooniga aadresskaart on pakilt kaduma läinud ning sellele järgneb hulk tööd, et anonüümne pakk ja selle sisu omanikuga taas kokku viia.

Vaata lisaks:

Koroonaviiruse mõju: mitte keegi ei käi enam poes ja kõik tellitakse Internetist